Mentoring

14. 10. 2022
Mentoring

Co znamená Mentoring ?

Je to profesionální vztah dvou osob, kdy mentor předává své zkušenosti a znalosti menteemu. Tj. Starší mladšímu . Mentor tak působí jako průvodce v určité oblasti či tématu a pomáhá menteemu nalézt správný směr či řešení. Předávání znalostí a dovedností probíhá zpravidla v přirozeném prostředí např. V kadernickem salonu kde se cítíte jako doma, v beauty salonu nebo vámi zvolené příjemné místo pro setkání.
Dobrý mentor je ochoten sdílet nejen své úspěchy, ale i neúspěchy, zkušenosti na své profesní cestě. Dovede naslouchat, dodávat podnětné nápady a pomáhat menteemu nahlížet na problematiku z nových úhlů pohledu. Tímto přístupem mentor podporuje vytvoření bezpečného prostředí pro učení se.

Mentor pomáhá stanovit si cíl, zmapovat svou výchozí situaci a hledat cestu, jak k cíli dojít. Součástí takového procesu je naplánování jednotlivých kroků a společné vyhodnocování, jestli měly nějaký smysl a užitek.

Mentoring je v současné době velmi populární metoda. Jsem presvedčena , že mentoring je zdroj, který by skutečně mohla využívat každý. Nestojí to mnoho peněz a pomáhá to lidem – vytváří lepší firemní atmosféru a lidé se cítí, v bezpečí a jistotě, že je o ně postaráno.

Více o mentoringu se dozvíte na: https://spoluvsalonu.cz/

Adresa salonu

Přátelství 1300/44
Praha 10 - Uhříněves

Kontakt

+420 777 106 806
andrea@andreajoskova.cz

Sledujte mě